MÖBLER / Skåp & hyllor / Bokhylla 16034085
nr 1603 4085
John Kandell
(1925-1991), Sverige
Bokhylla, "Pilaster". Källemo, brännstämplad, 12 hyllplan. Bredd: 20 cm. Djup: 23 cm. Höjd: 205 cm
Kondition: slitage
John Kandell, svensk möbleformgivare, arkitekt och målare född 1925, död 1991.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.200 kr
måndag 4 mars 2024
kl 19:05:26
28/2 12:23:23
3.000 kr
29/2 22:13:24
John Kandell
Läs mer om John Kandell