KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknink 8772624

nr 877 2624

Evert Duhán

(1906-1982), Sverige

Blandteknink, Evert Duhán, signerad. 1956, Åsna, motivet: 39x48

Evert Duhán, ursprungligen Eriksson, svensk bildkonstnär född 1906, död 1982.

Utrop:

400 kr

Såld:

100 kr

måndag 24 februari 2014
kl 19:42:46

21/2 14:22:27 1      Vinnande bud

Evert Duhán

Läs mer om Evert Duhán