Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MÖBLER / Stolar & FÃ¥töljer / Karmstolar 9614008



*

nr 961 4008


Karmstolar

1 par, Nico Kralj, "Rex", Formgivna 1951


Kondition: Fällbara

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 maj 2015
kl 20:36:37


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/4 19:11:09 1      1.000 kr
11/5 20:17:29 2      Vinnande bud



  • Tema
  • 11 maj

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Läs mer om 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar nico kralj stol stolar
  • 8162 BaljfÃ¥tölj
    sengustaviansk stil, förgylld med röd klädsel
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:05
  • 8164 Bergère
    Gustaviansk stil
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:11
  • 8163 Bergèrer
    ett par, Louis XVI-stil, förgyllda med röd klädsel
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:40




Ladda ner broschyr