KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7919473
*
nr 791 9473
Martin Säflund
(1894-1976), Sverige
Akvarell, Martin Säflund (1894-1976), 31x23
Martin Säflund, född i Uppsala 1894, död 1976, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 november 2012
kl 18:06:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/11 23:31:16
1
600 kr
18/11 08:56:53
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Martin Säflund
Martin Säflund, född i Uppsala 1894, död 1976, svensk målare.
Läs mer om Martin Säflund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller martin säflund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:26
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:20
-
7166 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:58
-
7154 Tusch
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. ”Slas”. S..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
*
Martin Säflund
Martin Säflund, född i Uppsala 1894, död 1976, svensk målare.
Läs mer om Martin Säflund
nr 791 9473
Martin Säflund
(1894-1976), Sverige
Akvarell, Martin Säflund (1894-1976), 31x23
Martin Säflund, född i Uppsala 1894, död 1976, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 november 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/11 23:31:16 | 1 | 600 kr |
| 18/11 08:56:53 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Martin Säflund
Martin Säflund, född i Uppsala 1894, död 1976, svensk målare.Läs mer om Martin Säflund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller martin säflund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:26 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:20 -
7166 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:58 -
7154 Tusch
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. ”Slas”. S..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37



