KONST / Litografier / Färglitografi 11108063
nr 1110 8063
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Karl Axel Pehrson (1921-2005), 120/310, 1960, motivet: 44x33
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 22 maj 2017
kl 19:31:52
17/5 19:22:38
22 maj
50/60-tal
Läs mer om 50/60-tal
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson