ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4572073
*
nr 457 2073
Spegel
Rokokostil, höjd: 135
Utrop:
300 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 mars 2007
kl 17:56:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/3 10:52:01
1
300 kr
14/3 23:31:40
2
350 kr
16/3 20:47:24
3
500 kr
17/3 16:44:10
4
450 kr
17/3 16:44:51
4
550 kr
18/3 12:13:09
3
700 kr
19/3 10:42:12
5
1.000 kr
19/3 11:44:21
6
800 kr
19/3 15:58:31
4
900 kr
19/3 15:59:17
4
1.000 kr
19/3 16:00:15
4
1.100 kr
19/3 16:46:15
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
nr 457 2073
Spegel
Rokokostil, höjd: 135
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 mars 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/3 10:52:01 | 1 | 300 kr |
| 14/3 23:31:40 | 2 | 350 kr |
| 16/3 20:47:24 | 3 | 500 kr |
| 17/3 16:44:10 | 4 | 450 kr |
| 17/3 16:44:51 | 4 | 550 kr |
| 18/3 12:13:09 | 3 | 700 kr |
| 19/3 10:42:12 | 5 | 1.000 kr |
| 19/3 11:44:21 | 6 | 800 kr |
| 19/3 15:58:31 | 4 | 900 kr |
| 19/3 15:59:17 | 4 | 1.000 kr |
| 19/3 16:00:15 | 4 | 1.100 kr |
| 19/3 16:46:15 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



