ART / Lithographs / Litograph 13272070
nr 1327 2070
Eric Hallström
(1893-1946), Sverige
Eric Hallström (1893-1946), Sweden. (gm Märta Hallström). Signed, dated 82/200, writing desk. Subject: 44x54,
LITOGRAPH, (gm Märta Hallström), daterad. Signerad, numrerad 82/200, Skrivbord. Motivet: 44x54 cm
Eric Hallström, Swedish painter and graphic artist, born 1893, dead 1946.
SEK 100
Monday May 18 2020
at 19:40:11
18/5 19:35:11
Eric Hallström
Read more about Eric Hallström