GLASS & CERAMICS / Porcelain and Pottery / Dinner set 10546128
*
nr 1054 6128
DINNER SET
Gefle, Vinranka, 25 del, nagg.
Gefle, Vinranka, 25 del
Condition: nagg
Estimate:
800
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday September 5 2016
at 18:10:20
- Bid history
Time
Bidder
Bid
3/9 12:58:47
1
250 kr
4/9 19:24:06
2
200 kr
4/9 19:24:06
1
250 kr (Robot)
4/9 19:24:29
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservis mattallrikar servisdelar svensk keramik svenska keramiker vinranka
-
6787 Servbisdelar
Rörstrand, Sweden, Japonica, 33 pieces, length: 10..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:36
-
6016 PLATES
2 pcs, China. Diameter: 16 cm,
Auction ends
in a week
19 jan at 18:02
*
DINNER SET
Condition: nagg
Läs om budbetjänten
nr 1054 6128
DINNER SET
Gefle, Vinranka, 25 del, nagg.
Gefle, Vinranka, 25 del
Condition: nagg
| Estimate: | 800 |
|---|---|
| Sold: | SEK 300 |
| Auction date: |
Monday September 5 2016 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 3/9 12:58:47 | 1 | 250 kr |
| 4/9 19:24:06 | 2 | 200 kr |
| 4/9 19:24:06 | 1 | 250 kr (Robot) |
| 4/9 19:24:29 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservis mattallrikar servisdelar svensk keramik svenska keramiker vinranka
-
6787 Servbisdelar
Rörstrand, Sweden, Japonica, 33 pieces, length: 10..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:36 -
6016 PLATES
2 pcs, China. Diameter: 16 cm,
Auction ends
in a week
19 jan at 18:02



