![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulpturer 7542382
*
nr 754 2382
Skulpturer
keramik, 5 st. djur, Nittsjö, Tilgman Keramik m. m. höjd. 9 - 19
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2012
kl 17:34:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/4 09:15:58
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur höjd keramik konsthantverk nittsjö skulptur skulpturer tilgman
-
6101 Skulpturer
6 st, sten, Afrika. Höjd: 5-29 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:04
-
6337 Skulpturer
ett par, 1800-talets slut, patinerad metall. Höjd:..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:15
*
Skulpturer
nr 754 2382
Skulpturer
keramik, 5 st. djur, Nittsjö, Tilgman Keramik m. m. höjd. 9 - 19
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/4 09:15:58 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur höjd keramik konsthantverk nittsjö skulptur skulpturer tilgman
-
6101 Skulpturer
6 st, sten, Afrika. Höjd: 5-29 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:04 -
6337 Skulpturer
ett par, 1800-talets slut, patinerad metall. Höjd:..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:15