SILVER & METAL / Silver / Goblet and cover 7977226
nr 797 7226
GOBLET AND COVER
silver, K Andersson, 1896, invändigt förgylld, height: 36, Brutto 630g,
Silver, K Anderson, 1896, invändigt förgylld, höjd: 36, Brutto 630g
3000
SEK 3000
Monday December 17 2012
at 17:00:08
15/12 17:36:31
17/12 11:42:04
2.800 kr
- Thema-auction
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver