![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15873028
*
nr 1587 3028
Francisca Lindberg
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, Kust. Signerad. Olja på duk, 27x34 cm, yttermått inklusive ram: 29x37 cm
Francisca Lindberg, svensk bildkonstnär född 1944.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 december 2023
kl 18:42:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/12 21:03:19
1
Vinnande bud
- Tema
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften av 1800- ...
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
- Konstnär/Designer
Francisca Lindberg
Francisca Lindberg, svensk bildkonstnär född 1944.
Läs mer om Francisca Lindberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: francisca lindberg kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19
*
Francisca Lindberg
Francisca Lindberg, svensk bildkonstnär född 1944.
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Francisca Lindberg
nr 1587 3028
Francisca Lindberg
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, Kust. Signerad. Olja på duk, 27x34 cm, yttermått inklusive ram: 29x37 cm
Francisca Lindberg, svensk bildkonstnär född 1944.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 december 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/12 21:03:19 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften av 1800- ...![](/tema/themes/{3AACAECD-4279-4051-A5FC-A2FEFD8FCD1F}_183x97.jpg)
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
- Konstnär/Designer
Francisca Lindberg
Francisca Lindberg, svensk bildkonstnär född 1944.Läs mer om Francisca Lindberg
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: francisca lindberg kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19