SILVER & METAL / Silver / Beaker 9838088
nr 983 8088
BEAKER
silver, Russia, Otydliga stämplar, 19th century, height: 7, 5 cm,
Silver, Ryssland, Otydliga stämplar, 1800-tal, höjd: 7, 5 cm
800
SEK 500
Monday September 28 2015
at 18:19:42
300 kr
450 kr
400 kr
450 kr (Robot)
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver