KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 9557246
nr 955 7246
Arvid Fougstedt
(1888-1949), Sverige
Teckning, Arvid Fougstedt (1888-1949), Gata, signerad, 17x22
Arvid Fougstedt, svensk målare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 20 april 2015
kl 20:06:18
500 kr
600 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
800 kr
1.100 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.300 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
Arvid Fougstedt
Läs mer om Arvid Fougstedt