KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14092180

nr 1409 2180

Anna Billing

(1849-1927), Sverige

"Tegnérlunden". Signerad, daterad 1905. Motivet: 43x60, yttermått inklusive ram: 66x81, akvarell

Anna Billing, svensk bildkonstnär född 1849, död 1927.

Utrop:

700 kr

Såld:

700 kr

måndag 2 augusti 2021
kl 20:00:28

Anna Billing

Läs mer om Anna Billing