SILVER & METAL / Silver / Vase 9629130
nr 962 9130
VASE
silver, Denmark, 1920s, Svaga stämplar, height: 12 cm,
Silver, Danmark, 20-tal, Svaga stämplar, höjd: 12 cm
Withdrawn
Monday May 18 2015
at 18:50:29
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver