ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9201173
*
nr 920 1173
Spegel
1800-tal, höjd: 59
Kondition: slitage, skador
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 oktober 2014
kl 18:36:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/10 06:20:06
1
400 kr
27/10 17:20:49
2
150 kr
27/10 17:20:49
1
200 kr (Budbetjänt)
27/10 18:30:46
3
250 kr
27/10 18:30:46
1
300 kr (Budbetjänt)
27/10 18:31:24
4
400 kr
27/10 18:31:24
1
400 kr (Budbetjänt)
27/10 18:31:47
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Kondition: slitage, skador
Läs om budbetjänten
nr 920 1173
Spegel
1800-tal, höjd: 59
Kondition: slitage, skador
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 oktober 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/10 06:20:06 | 1 | 400 kr |
| 27/10 17:20:49 | 2 | 150 kr |
| 27/10 17:20:49 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 27/10 18:30:46 | 3 | 250 kr |
| 27/10 18:30:46 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 27/10 18:31:24 | 4 | 400 kr |
| 27/10 18:31:24 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 27/10 18:31:47 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



