SILVER & METAL / Silver / In a case 9568093
nr 956 8093
IN A CASE
silver, med nielloarbete, Austria, 1880s, stämplad JK, length: 8 cm cm, bredd: 3, height: 3 cm cm, weight: 102 gr,
silver, med nielloarbete, Österrike, 1880-tal, stämplad JK, längd: 8 cm cm, bredd: 3, höjd: 3 cm cm, vikt: 102 gr
2600
SEK 1800
Monday April 20 2015
at 19:14:48
20/4 10:53:07
- Thema-auction
Apr 20
Silver
Read more about Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver