ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7919365
*
nr 791 9365
Spegel
rokokostil, höjd: 82
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 november 2012
kl 17:42:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/11 19:54:44
1
100 kr
17/11 16:12:10
2
150 kr
19/11 15:29:14
3
250 kr
19/11 17:16:31
4
400 kr
19/11 17:17:00
4
400 kr
19/11 17:27:18
2
350 kr
19/11 17:37:10
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 791 9365
Spegel
rokokostil, höjd: 82
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 november 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/11 19:54:44 | 1 | 100 kr |
17/11 16:12:10 | 2 | 150 kr |
19/11 15:29:14 | 3 | 250 kr |
19/11 17:16:31 | 4 | 400 kr |
19/11 17:17:00 | 4 | 400 kr |
19/11 17:27:18 | 2 | 350 kr |
19/11 17:37:10 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53