KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16358234

nr 1635 8234

Eric Rhönnstad

(1909-1980), Sverige

Oljemålning, Vinterlandskap med solnedgång. Signerad, daterad 1971. Olja på duk, 45x53 cm, yttermått inklusive ram: 57x66 cm

måndag 12 augusti 2024
kl 20:02:42

Eric Rhönnstad

Läs mer om Eric Rhönnstad