ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8548018
*
nr 854 8018
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 80 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 oktober 2013
kl 18:59:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/10 10:23:39
1
100 kr
21/10 13:00:58
2
300 kr
21/10 18:43:03
3
250 kr
21/10 18:44:04
3
400 kr
21/10 18:54:33
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 854 8018
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 80 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 oktober 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/10 10:23:39 | 1 | 100 kr |
21/10 13:00:58 | 2 | 300 kr |
21/10 18:43:03 | 3 | 250 kr |
21/10 18:44:04 | 3 | 400 kr |
21/10 18:54:33 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53