Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Sculptures and works of art / Sculpture 8639187



*

nr 863 9187


SCULPTURE

Japansk kvinna, ceramics, contemporary, height: 34,


Japansk kvinna, keramik, nutida, höjd: 34


Estimate:

500

Sold:

SEK 400

Auction date:

Monday December 2 2013
at 19:11:47


  • Bid history
Time Bidder Bid
27/11 17:34:31 1      150 kr
29/11 15:01:07 2      200 kr
2/12 08:06:19 3      350 kr
2/12 19:06:47 4      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: japansk kvinna keramik konsthantverk nutida skulptur
  • 8130 VESSEL
    South America, bemålat lergods Längd: 20 cm. Heigh..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:48
  • 8128 SCULPTURE
    fabeldjur, South America. Length: 20 cm. Height: 1..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:17
  • 8088 SCULPTURE
    fiskarpojke. Signerad schorode, France, bronze, an..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:56




Ladda ner broschyr