![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7541174
*
nr 754 1174
Spegel
Förgylld, höjd: 95
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2012
kl 19:35:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/4 01:07:53
1
100 kr
21/4 10:25:49
2
150 kr
21/4 12:40:37
3
300 kr
21/4 22:45:29
4
300 kr
21/4 22:45:55
4
400 kr
22/4 23:22:42
2
400 kr
22/4 23:23:04
2
450 kr
23/4 19:21:10
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 754 1174
Spegel
Förgylld, höjd: 95
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/4 01:07:53 | 1 | 100 kr |
21/4 10:25:49 | 2 | 150 kr |
21/4 12:40:37 | 3 | 300 kr |
21/4 22:45:29 | 4 | 300 kr |
21/4 22:45:55 | 4 | 400 kr |
22/4 23:22:42 | 2 | 400 kr |
22/4 23:23:04 | 2 | 450 kr |
23/4 19:21:10 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53