ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8001414
*
nr 800 1414
Spegel
3-delad, höjd: 93
Kondition: tillhört toilettebyrå
Utrop:
500 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 januari 2013
kl 19:53:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/1 14:43:58
1
100 kr
3/1 13:14:21
2
150 kr
3/1 20:30:34
3
200 kr
4/1 09:09:51
2
400 kr
5/1 19:40:54
4
500 kr
7/1 14:56:49
5
600 kr
7/1 17:39:26
2
700 kr
7/1 19:40:50
6
800 kr
7/1 19:43:46
7
900 kr
7/1 19:48:12
8
Vinnande bud
7/1 19:48:24
9
1.100 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Kondition: tillhört toilettebyrå
nr 800 1414
Spegel
3-delad, höjd: 93
Kondition: tillhört toilettebyrå
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 januari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/1 14:43:58 | 1 | 100 kr |
3/1 13:14:21 | 2 | 150 kr |
3/1 20:30:34 | 3 | 200 kr |
4/1 09:09:51 | 2 | 400 kr |
5/1 19:40:54 | 4 | 500 kr |
7/1 14:56:49 | 5 | 600 kr |
7/1 17:39:26 | 2 | 700 kr |
7/1 19:40:50 | 6 | 800 kr |
7/1 19:43:46 | 7 | 900 kr |
7/1 19:48:12 | 8 | Vinnande bud |
7/1 19:48:24 | 9 | 1.100 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53