ART / Watercolor paintings & Drawings / Sketch 12191444

nr 1219 1444

Oscar Törnå

(1842-1894), Sverige

Oscar Törnå (1842-1894), Sweden. Flicka vid sjö. Signed, dated 1873. 19x18 cm,

SKETCH, Flicka vid sjö. Signerad, daterad 1873. 19x18 cm

Oscar Törnå, born 1842, dead 1894, Swedish painter.

1000

SEK 700

Monday November 26 2018
at 18:00:44

24/11 18:18:42 1      Vinnande bud
26/11 08:48:16 1      justering av budtak

  • Artist/Designer

Oscar Törnå

Read more about Oscar TörnÃ¥