ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8225423
*
nr 822 5423
Spegel
Rektangulär, höjd: 144
Utrop:
800 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2013
kl 18:24:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/4 16:12:32
1
500 kr
27/4 20:47:47
2
600 kr
28/4 14:25:53
3
1.000 kr
28/4 20:32:06
2
800 kr
29/4 09:21:54
2
1.000 kr
29/4 09:22:13
2
1.100 kr
29/4 18:14:13
3
1.200 kr
29/4 18:15:25
2
1.300 kr
29/4 18:19:50
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 822 5423
Spegel
Rektangulär, höjd: 144
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/4 16:12:32 | 1 | 500 kr |
| 27/4 20:47:47 | 2 | 600 kr |
| 28/4 14:25:53 | 3 | 1.000 kr |
| 28/4 20:32:06 | 2 | 800 kr |
| 29/4 09:21:54 | 2 | 1.000 kr |
| 29/4 09:22:13 | 2 | 1.100 kr |
| 29/4 18:14:13 | 3 | 1.200 kr |
| 29/4 18:15:25 | 2 | 1.300 kr |
| 29/4 18:19:50 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



