GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 9199017
*
nr 919 9017
Vas
+ fruktskål med blomsteruppsats, Röd Rubin, Arthur Percy och Eugen Trost, Gefle, diameter: 25, höjd: 23
Utrop:
400 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 oktober 2014
kl 18:30:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/10 22:26:56
1
150 kr
18/10 20:58:43
2
300 kr
19/10 21:15:22
1
250 kr
19/10 21:15:22
2
300 kr (Budbetjänt)
19/10 21:21:46
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik röd rubin vas
-
6040 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:38
-
6278 Oljemålning
R. Zirvas J: son, stadsmotiv. Signerad. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24
-
6045 Strutvas
med prismor, fot i nysilver med dekor av påfåglar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:59
*
Vas
Läs om budbetjänten
nr 919 9017
Vas
+ fruktskål med blomsteruppsats, Röd Rubin, Arthur Percy och Eugen Trost, Gefle, diameter: 25, höjd: 23
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 oktober 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/10 22:26:56 | 1 | 150 kr |
18/10 20:58:43 | 2 | 300 kr |
19/10 21:15:22 | 1 | 250 kr |
19/10 21:15:22 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
19/10 21:21:46 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik röd rubin vas
-
6040 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:38 -
6278 Oljemålning
R. Zirvas J: son, stadsmotiv. Signerad. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24 -
6045 Strutvas
med prismor, fot i nysilver med dekor av påfåglar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:59