KONST / Litografier / Färglitografi 8336065
nr 833 6065
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Karl Axel Pehrson (1921-2005), 329/385, signerad, motivets mått: 38x57
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 10 juni 2013
kl 19:10:18
7/6 17:33:41
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson