![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14765247
*
nr 1476 5247
Jens Mathisen
(1926-2003), Norge
Oljemålning, Signerad, daterad 71. Olja på pannå, 25x29 cm, yttermått inklusive ram: 31x36 cm
Jens Mathisen, norsk konstnär, låtskrivare och sångare, som under en tid var verksam i Sverige, född 1926, död 2003.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 juni 2022
kl 20:30:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/6 21:18:19
1
250 kr
20/6 20:08:24
2
150 kr
20/6 20:08:24
1
200 kr (Budbetjänt)
20/6 20:25:22
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Jens Mathisen
Jens Mathisen, norsk konstnär, låtskrivare och sångare, som under en tid var verksam i Sverige, född 1926, död 2003.
Läs mer om Jens Mathisen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk jens mathisen norden nordeuropa norge norsk olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skandinavien skandinavisk
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47
-
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24
-
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17
*
Jens Mathisen
Jens Mathisen, norsk konstnär, låtskrivare och sångare, som under en tid var verksam i Sverige, född 1926, död 2003.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Jens Mathisen
nr 1476 5247
Jens Mathisen
(1926-2003), Norge
Oljemålning, Signerad, daterad 71. Olja på pannå, 25x29 cm, yttermått inklusive ram: 31x36 cm
Jens Mathisen, norsk konstnär, låtskrivare och sångare, som under en tid var verksam i Sverige, född 1926, död 2003.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 juni 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/6 21:18:19 | 1 | 250 kr |
20/6 20:08:24 | 2 | 150 kr |
20/6 20:08:24 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
20/6 20:25:22 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Jens Mathisen
Jens Mathisen, norsk konstnär, lÃ¥tskrivare och sÃ¥ngare, som under en tid var verksam i Sverige, född 1926, död 2003.Läs mer om Jens Mathisen
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk jens mathisen norden nordeuropa norge norsk olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skandinavien skandinavisk
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47 -
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24 -
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17