ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8067185
*
nr 806 7185
Spegel
Teak, 1960-tal, diameter: 30
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 februari 2013
kl 20:46:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/1 19:44:52
1
200 kr
1/2 11:57:27
2
150 kr
1/2 21:33:48
3
300 kr
2/2 15:20:05
4
300 kr
2/2 15:20:33
4
400 kr
2/2 20:17:06
3
400 kr
4/2 19:11:32
5
600 kr
4/2 20:29:45
6
500 kr
4/2 20:31:35
6
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:54
*
Spegel
nr 806 7185
Spegel
Teak, 1960-tal, diameter: 30
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 februari 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/1 19:44:52 | 1 | 200 kr |
| 1/2 11:57:27 | 2 | 150 kr |
| 1/2 21:33:48 | 3 | 300 kr |
| 2/2 15:20:05 | 4 | 300 kr |
| 2/2 15:20:33 | 4 | 400 kr |
| 2/2 20:17:06 | 3 | 400 kr |
| 4/2 19:11:32 | 5 | 600 kr |
| 4/2 20:29:45 | 6 | 500 kr |
| 4/2 20:31:35 | 6 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:54



