Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Charcoal drawing 8181150



*

nr 818 1150


CHARCOAL DRAWING

signed with monogram, putti med delfin, subject size: 36x42,


monogramsignerad, putti med delfin, motivets mått: 36x42


Estimate:

700

Sold:

SEK 400

Auction date:

Monday April 1 2013
at 20:11:39


  • Bid history
Time Bidder Bid
27/3 19:37:26 1      350 kr
1/4 00:44:18 2      150 kr
1/4 00:44:28 2      350 kr
1/4 00:44:45 2      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kolteckning putti med delfin teckning teckningar vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr