KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 17102003

nr 1710 2003

Inger Rydén

(f. 1944), Sverige

Gouache, "Tvivlet". Signerad, daterad -66. Bildmått: 36x23 cm, yttermått inklusive ram: 54x39 cm

Inger Rydén, född 1944 i Uppsala, svensk målare och illustratör.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 16 juni 2025
kl 19:55:49

14/6 10:53:33 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 16 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Inger Rydén

Läs mer om Inger Rydén
Gouache