KONST / Litografier / Färglitografi 16185207
nr 1618 5207
Claes Folcker
(1940-2019), Sverige
Vinter i Waxholm. Signerad, numrerad 291/360. Färglitografi, bildmått: 55x80 cm, yttermått inklusive ram: 77x101 cm
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 maj 2024
kl 19:44:11
30/4 18:27:11
Claes Folcker
Läs mer om Claes Folcker