Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 14003134



*

nr 1400 3134


Bertil Norén

(1889-1934), Sverige


Bertil Norén (1889-1934), Sweden. Man målandes urna. Signed, pannå, 67x47 cm, outer dimensions including frame: 75x55 cm,


MIXED MEDIA, Man målandes urna. Signerad, pannå, 67x47 cm, yttermått inklusive ram: 75x55 cm


Bertil R:son Norén, born 1889, dead 1934, Swedish painter.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

300

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday May 31 2021
at 19:16:02


  • Bid history
Time Bidder Bid
27/5 00:47:01 1      Vinnande bud
30/5 22:55:46 2      200 kr
30/5 22:55:47 1      250 kr (Robot)
30/5 22:56:20 2      350 kr
30/5 22:56:20 1      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Artist/Designer

Bertil Norén

Bertil R:son Norén, born 1889, dead 1934, Swedish painter.

Read more about Bertil Norén
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bertil norén blandteknik man målandes urna svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:20
  • 8106 GOUACHE
    Elli Hemberg (1896-1994), Sweden. No signature, "p..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:30
  • 8084 GOUACHE
    Michael Näslund. Signed, 50x60 cm, outer dimension..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:04




Ladda ner broschyr