KONST / Litografier / Färglitografi 15286475
*
nr 1528 6475
Georges Laporte
(1926-2000), Frankrike
Ekor på strand. Signerad, numrerad 3/150. Färglitografi, bildmått: 46x38 cm, yttermått inklusive ram: 37x52 cm
GeorgesLaporte, fransk bildkonstnär född 1926, död 2000.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 mars 2023
kl 18:43:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/3 14:00:39
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Georges Laporte
GeorgesLaporte, fransk bildkonstnär född 1926, död 2000.
Läs mer om Georges Laporte
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ekor på strand europa frankrike fransk franska franskt färglitografi georges laporte grafik litografi litografier litografiskt blad
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:09
*
Georges Laporte
GeorgesLaporte, fransk bildkonstnär född 1926, död 2000.
Läs mer om Georges Laporte
nr 1528 6475
Georges Laporte
(1926-2000), Frankrike
Ekor på strand. Signerad, numrerad 3/150. Färglitografi, bildmått: 46x38 cm, yttermått inklusive ram: 37x52 cm
GeorgesLaporte, fransk bildkonstnär född 1926, död 2000.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 mars 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/3 14:00:39 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Georges Laporte
GeorgesLaporte, fransk bildkonstnär född 1926, död 2000.Läs mer om Georges Laporte
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ekor på strand europa frankrike fransk franska franskt färglitografi georges laporte grafik litografi litografier litografiskt blad
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:09