ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9076230
*
nr 907 6230
Spegel
nutida, höjd: 104
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 augusti 2014
kl 19:24:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/8 15:44:54
1
450 kr
21/8 15:45:17
1
Vinnande bud
25/8 13:10:43
2
150 kr
25/8 13:11:02
2
250 kr
25/8 13:11:35
2
350 kr
25/8 18:18:45
3
450 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 907 6230
Spegel
nutida, höjd: 104
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 augusti 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/8 15:44:54 | 1 | 450 kr |
21/8 15:45:17 | 1 | Vinnande bud |
25/8 13:10:43 | 2 | 150 kr |
25/8 13:11:02 | 2 | 250 kr |
25/8 13:11:35 | 2 | 350 kr |
25/8 18:18:45 | 3 | 450 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53