LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candlesticks 11075397
*
nr 1107 5397
CANDLESTICKS
+ assietter + jug, Gefle,
+ assietter + kanna, Gefle
Estimate:
500
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday May 8 2017
at 18:24:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
8/5 12:42:43
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: assiett assietter desserttallrik gefle kanna ljusstakar ljusstake svensk keramik svenska keramiker tallrikar
-
6702 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:19
-
6701 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:18
-
7018 CANDLESTICKS
3 pcs, brass. Height: 22-32,
Auction ends
in a week
19 jan at 18:50
*
CANDLESTICKS
nr 1107 5397
CANDLESTICKS
+ assietter + jug, Gefle,
+ assietter + kanna, Gefle
| Estimate: | 500 |
|---|---|
| Sold: | SEK 100 |
| Auction date: |
Monday May 8 2017 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 8/5 12:42:43 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: assiett assietter desserttallrik gefle kanna ljusstakar ljusstake svensk keramik svenska keramiker tallrikar
-
6702 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:19 -
6701 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:18 -
7018 CANDLESTICKS
3 pcs, brass. Height: 22-32,
Auction ends
in a week
19 jan at 18:50



