![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 12476075
*
nr 1247 6075
Bengt Ribbentoft
(f. 1943), Sverige
Färglitografi, "The Wave". Signerad, numrerad 171/360. Motivet: 74x58 cm
Bengt Ribbentoft, svensk målare född i Stockholm 1943.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2019
kl 19:48:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/4 15:50:42
1
300 kr
6/4 22:02:33
2
350 kr
8/4 13:28:03
3
600 kr
8/4 18:02:51
1
450 kr
8/4 18:02:51
3
500 kr (Budbetjänt)
8/4 19:22:56
2
600 kr
8/4 19:22:56
3
600 kr (Budbetjänt)
8/4 19:23:13
2
700 kr
8/4 19:35:19
3
900 kr
8/4 19:43:02
2
900 kr
8/4 19:43:02
3
900 kr (Budbetjänt)
8/4 19:43:16
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bengt Ribbentoft
Bengt Ribbentoft, svensk målare född i Stockholm 1943.
Läs mer om Bengt Ribbentoft
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt ribbentoft färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:58
-
2138 Färglitografi
Eva Ljungdahl (f. 1946), Sverige. Segelbåt. Signer..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, färgli..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:56
-
5140 Färglitografi
Kaj Bernstone (f. 1946), Sverige. Sommarinteriör. ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:56
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:52
-
5023 Färglitografi
Lars Karlsson Frost (f. 1958), Sverige. Blomsterst..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:43
*
Bengt Ribbentoft
Bengt Ribbentoft, svensk målare född i Stockholm 1943.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bengt Ribbentoft
nr 1247 6075
Bengt Ribbentoft
(f. 1943), Sverige
Färglitografi, "The Wave". Signerad, numrerad 171/360. Motivet: 74x58 cm
Bengt Ribbentoft, svensk målare född i Stockholm 1943.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/4 15:50:42 | 1 | 300 kr |
6/4 22:02:33 | 2 | 350 kr |
8/4 13:28:03 | 3 | 600 kr |
8/4 18:02:51 | 1 | 450 kr |
8/4 18:02:51 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
8/4 19:22:56 | 2 | 600 kr |
8/4 19:22:56 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
8/4 19:23:13 | 2 | 700 kr |
8/4 19:35:19 | 3 | 900 kr |
8/4 19:43:02 | 2 | 900 kr |
8/4 19:43:02 | 3 | 900 kr (Budbetjänt) |
8/4 19:43:16 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bengt Ribbentoft
Bengt Ribbentoft, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1943.Läs mer om Bengt Ribbentoft
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt ribbentoft färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:58 -
2138 Färglitografi
Eva Ljungdahl (f. 1946), Sverige. Segelbåt. Signer..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21 -
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, färgli..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:56
-
5140 Färglitografi
Kaj Bernstone (f. 1946), Sverige. Sommarinteriör. ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:56 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:52 -
5023 Färglitografi
Lars Karlsson Frost (f. 1958), Sverige. Blomsterst..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:43