Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kandelabrar 5773370



*

nr 577 3370


Kandelabrar

1 par, nysilver, höjd: 20


Utrop:

100 kr

Såld:

450 kr

Sista tid för bud online:

tisdag 14 april 2009
kl 17:36:27


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/4 15:47:00 1      100 kr
13/4 20:21:28 2      150 kr
14/4 00:08:51 1      200 kr
14/4 14:01:19 2      250 kr
14/4 14:25:33 3      300 kr
14/4 17:30:03 4      Vinnande bud
14/4 17:31:28 3      400 kr


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: kandelaber kandelabrar ljusstakar ljusstake nysilver pläter
  • 6587 Ã„ggkoppar
    ett par, sterlingsilver, 1960, CG Hallberg, Gust. ..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    12 jan kl 20:40
  • 6701 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    12 jan kl 19:49
  • 6702 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    12 jan kl 20:02




Ladda ner broschyr