Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etchings 14688301



*

nr 1468 8301


ETCHINGS

6 parts, unsigned, ur samlingen 15 konstnärer 30 konstverk, oramade lösa blad,


6 st, osignerad, ur samlingen 15 konstnärer 30 konstverk, oramade lösa blad, 43x62 cm


Droit De Suite

Yes

Estimate:

800

Sold:

SEK 500

Auction date:

Tuesday May 24 2022
at 20:15:53


  • Bid history
Time Bidder Bid
22/5 22:05:20 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 18:11




Ladda ner broschyr