GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 5257354
*
nr 525 7354
Fat
Keramik, 1950-tal, 28x28
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 maj 2008
kl 17:54:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/5 21:21:29
1
150 kr
19/5 17:48:37
2
150 kr
19/5 17:48:57
2
250 kr
19/5 17:49:38
3
250 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:47
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:24
-
7186 Kruka
med fat, Kina. Höjd: 14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:39
*
Fat
nr 525 7354
Fat
Keramik, 1950-tal, 28x28
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 maj 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/5 21:21:29 | 1 | 150 kr |
| 19/5 17:48:37 | 2 | 150 kr |
| 19/5 17:48:57 | 2 | 250 kr |
| 19/5 17:49:38 | 3 | 250 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:47 -
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:24
-
7186 Kruka
med fat, Kina. Höjd: 14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:39



