KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14241028
*
nr 1424 1028
Johan Kindborg
(1861-1907), Sverige
Oljemålning, Signerad, hus vid sjö. Olja på pannå, 24x34cm, yttermått inklusive ram: 32x41cm
Johan Kindborg, född 1861 i Stockholm, död 1907, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 oktober 2021
kl 18:53:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/10 16:53:49
1
400 kr
11/10 17:50:21
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Johan Kindborg
Johan Kindborg, född 1861 i Stockholm, död 1907, svensk målare.
Läs mer om Johan Kindborg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hus vid sjö johan kindborg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47
*
Johan Kindborg
Johan Kindborg, född 1861 i Stockholm, död 1907, svensk målare.
Läs mer om Johan Kindborg
nr 1424 1028
Johan Kindborg
(1861-1907), Sverige
Oljemålning, Signerad, hus vid sjö. Olja på pannå, 24x34cm, yttermått inklusive ram: 32x41cm
Johan Kindborg, född 1861 i Stockholm, död 1907, svensk målare.
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/10 16:53:49 | 1 | 400 kr |
11/10 17:50:21 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Johan Kindborg
Johan Kindborg, född 1861 i Stockholm, död 1907, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Johan Kindborg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hus vid sjö johan kindborg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19 -
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47