LIGHTING / Table lamps / Desk lamp 10381009
*
nr 1038 1009
DESK LAMP
Luxo, 1960s,
Luxo, 1960-tal
Estimate:
800
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday May 16 2016
at 19:35:44
- Bid history
Time
Bidder
Bid
13/5 11:07:18
1
Vinnande bud
- Thema-auction
May 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor luxo skrivbordslampa
-
6491 TABLE LAMP
brass. Diameter: 44 cm, height: 55 cm, lös skärm s..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:37
-
6471 TABLE LAMPS
4 + one, including Falkenberg, glasfot / mässingss..//
Present: SEK 300
Auction ends
in a week
19 jan at 19:27
*
DESK LAMP
Read more about 50/60-tal
nr 1038 1009
DESK LAMP
Luxo, 1960s,
Luxo, 1960-tal
| Estimate: | 800 |
|---|---|
| Sold: | SEK 300 |
| Auction date: |
Monday May 16 2016 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 13/5 11:07:18 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
May 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor luxo skrivbordslampa
-
6491 TABLE LAMP
brass. Diameter: 44 cm, height: 55 cm, lös skärm s..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:37 -
6471 TABLE LAMPS
4 + one, including Falkenberg, glasfot / mässingss..//
Present: SEK 300
Auction ends
in a week
19 jan at 19:27



