FURNITURE / Sofas / Canapé 8962057

nr 896 2057

Canapé

late 19th century, Victorian style, length: 155,

Sent 1800-tal, nyrokoko, längd: 155

2000

SEK 1100

Monday May 26 2014
at 18:12:49

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.