KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14155144

nr 1415 5144

Sten Dunér

(f. 1931), Sverige

Oljemålning, "Hagbards galge". Motiv från Halland. Signerad, daterad -80. Olja på duk, 97x61 cm, yttermått inklusive ram: 101x66 cm

Sten Dunér, svensk målare född 1931.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 30 augusti 2021
kl 19:36:22

30/8 18:39:25 1      2.000 kr
30/8 18:46:29 2      Vinnande bud

Sten Dunér

Läs mer om Sten Dunér