Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MÖBLER / Stolar & FÃ¥töljer / FÃ¥tölj 17569370



  • Bilden pÃ¥ det här föremÃ¥let förbereds nu för publicering senast under morgondagen.

    Visning fredag 30/1, lördag 31/1, söndag 1/2 och måndag 2/2 Auktionen avslutas 2/2.
*

nr 1756 9370


Bruno Mathsson

(1907-1988), Sverige


Fåtölj, Jetson, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige, slim, ljusbrun läderklädsel


Kondition: slitage

Bruno Mathsson, född 1907 i Värnamo, död 1988 i Värnamo, svensk möbelformgivare och arkitekt.

Utrop:

8.000 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 07:56:31)
Uppdatera
Visning

fredag 30/1, lördag 31/1, söndag 1/2 och måndag 2/2


Auktionen
avslutas:

måndag 2 februari kl 19:04:39


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 25% + 100 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 1.000 kr
  Göteborg Begär offert för hemleverans
  Helsingfors 1.000 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Konstnär/Designer

Bruno Mathsson

Bruno Mathsson, född 1907 i Värnamo, död 1988 i Värnamo, svensk möbelformgivare och arkitekt.

Läs mer om Bruno Mathsson
  • Läs mer...
Emmafåtölj
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno mathson bruno mathsson bruno matsson fåtölj jetson jetson-fåtölj jetsonfåtölj karmstol ljusbrun läderklädsel slim stol stolar svensk design sverige
  • 1012 FÃ¥tölj
    Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:31
  • 1011 FÃ¥tölj
    Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:30




Ladda ner broschyr