KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14499277

nr 1449 9277

Gerhard Henning

(1880-1967), Danmark

Etsning, Studie. Monogramsignerad. Bildmått: 10,5x7 cm, oramat löst blad

Gerhard Henning, svensk-dansk skulptör född i Stockholm 1880, död 1967 i Hellerup i Danmark .

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 21 februari 2022
kl 18:34:27

21/2 18:29:28 1      Vinnande bud

Gerhard Henning

Läs mer om Gerhard Henning