BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kandelabrar 10112338
nr 1011 2338
Kandelabrar
1 par, nysilver, sent 1800-tal, höjd: 46 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 11 januari 2016
kl 20:51:37
350 kr
500 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.