Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Wine cooler 9478278



*

nr 947 8278


WINE COOLER

nickel silver,


nysilver


Estimate:

700

Sold:

SEK 1100

Auction date:

Monday Mars 9 2015
at 18:15:17


  • Bid history
Time Bidder Bid
8/3 12:19:22 1      500 kr
8/3 14:05:26 2      450 kr
8/3 14:05:26 1      500 kr (Robot)
8/3 22:08:50 3      600 kr
9/3 06:33:07 4      900 kr
9/3 07:53:23 5      800 kr
9/3 07:53:23 4      900 kr (Robot)
9/3 07:56:19 5      1.000 kr
9/3 08:08:40 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: champagnekylare nysilver pläter vinkylare
  • 7020 Blomkonsoler
    9 pcs, forging, 1930-40-tal. Height: 13-29,
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:33
  • 7022 BOOKEND
    one pair, 1920s. Length: 13 cm, height: 14 cm,
    Present: SEK 200

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:09
  • 7047 TABLE MATS
    Svenskt Tenn, Sweden, Josef Frank (1885-1967), Aus..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:10




Ladda ner broschyr