ART / Etchings etc / Colour etching 13557009
nr 1355 7009
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Pär Gunnar Thelander (b. 1936), Sweden. "Spegelsmurf". Signed, numbered 4/50, dated 1978, Haskel 161. Unframed, sheet: ca 49, 5x64 cm,
COLOUR ETCHING, "Spegelsmurf". Signerad, numrerad 4/50, daterad 1978, Haskel 161. Oramat löst blad, bladets mått: ca 49,5x64 cm
4000
SEK 3000
Monday October 19 2020
at 18:23:26
18/10 09:10:59
- Thema-auction
Oct 19
Read more about Grafik
Pär Gunnar Thelander
Read more about Pär Gunnar Thelander