KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7528306
nr 752 8306
Carl Magnus Lindqvist
(1884-1977), Sverige
Blandteknik, Carl Magnus Lindqvist (1884-1977), porträtt, signerad, 34x30
Carl Magnus Lindqvist, svensk målare och grafiker född i Umeå 1884, död 1977.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 9 april 2012
kl 19:57:33
9/4 10:42:10
Carl Magnus Lindqvist
Läs mer om Carl Magnus Lindqvist